Skip to content

Zatrzaśnięte kluczyki w aucie – Co robić?

Mężczyzna chwyta za klamkę zamkniętego auta.

Choć zatrzaśnięcie kluczyków w aucie nie zdarza się codziennie, to warto wiedzieć, co robić w takiej sytuacji. Wykorzystanie zestawu do awaryjnego otwierania auta lub otwieranie auta bez kluczyka to tylko kilka z dostępnych możliwości.

Zatrzaśnięte kluczyki w aucie – co można zrobić?

Weźcie pod uwagę, że zatrzaśnięte kluczyki w samochodzie nie definiują końca świata. Panika często przysłania logiczne myślenie, dlatego nim zaczniecie przystępować do jakichkolwiek działań, musicie się uspokoić. Wielu producentów decyduje się na zestaw do awaryjnego otwierania auta. Składają się na niego rozmaite łomy, poduszki do tworzenia szczelin, linki i inne najpotrzebniejsze przedmioty. Nie zawsze jednak mamy je przy swoim boku w takiej sytuacji.

Ponadto wykorzystywanie go może łatwo doprowadzić do uszkodzenia, a nawet zniszczenia mechanizmu zamykającego. Z tego też względu warto zastanowić się dwa razy, czy samodzielne próby więcej zaszkodzą, niż pomogą. Jak zatem otworzyć zatrzaśnięty samochód?

Otwieranie auta bez kluczyka – Czy to możliwe?

Otwieranie auta bez kluczyka to trudny orzech do zgryzienia, zwłaszcza jeśli nigdy nie byliście w podobnej sytuacji. Nim zadzwonicie po specjalistów, istnieje kilka sposobów na dostanie się do środka, które możecie wykorzystać. Pierwszą uwagą jest sprawdzanie, czy na pewno wszystkie systemy drzwiowe w waszym pojeździe są zamknięte. Zdarza się, że wiele osób pomija sprawdzenie bagażnika, a przez niego przecież również możecie dostać się do środka.

Innym wyborem jest oczywiście skorzystanie z zapasowego kompletu kluczy. Ważne, by znajdował się on w innym miejscu niż pierwotne kluczyki, dzięki czemu przy uwięzieniu którychś z nich, wciąż możemy liczyć na drugi klucz. Oczywiście zdarza się, że znajdujemy się za daleko miejsca, w którym je przechowujemy. Co zrobić w takiej kryzysowej sytuacji?

Awaryjne otwieranie samochodu bez kluczyka

Powyżej przedstawiliśmy kilka opcji, które mogą pomóc w tym kryzysie. Większość z nich jednak wymaga dmuchania na zimne, jeszcze przed zatrzaśnięciem kluczyków w aucie. Kiedy już wszystkie możliwości samodzielnego uporania się z problemem zawiodą, warto zgłosić się do specjalistów.

Awaryjne otwieranie samochodów jest usługą, dzięki której szybko pozbędzie się przeciwności w postaci braku dostępu do wnętrza auta. Nasi fachowcy dbają o to, żeby otwarcie przez nich drzwi w żaden sposób nie uszkodziło ani samego pojazdu, ani oczywiście mechanizmu zamka. Jeśli ten problem dotknął was na terenie Wrocławia, to z chęcią pomożemy wam w sprawnym go rozwiązaniu.

Zatrzaśnięte kluczyki w samochodzie – Czy można wybić szybę?

Wiele osób, które są zdesperowane, jeśli chodzi o brak opcji otwarcia drzwi pojazdu i zatrzaśnięcie kluczyków chce decydować się na dosyć radykalne rozwiązanie – wybijanie szyby. Czy jest to dobry pomysł? Zdecydowanie nie! Przede wszystkim dlatego, że takie wyjście z sytuacji naraża nas na spore niebezpieczeństwo. Możemy wówczas doznać poważnych skaleczeń, które będą większym problemem niż zatrzaśnięte kluczyki.

Ponadto możecie uszkodzić nie tylko szybę, ale i lakier, czy wnętrze pojazdu. Cały zabieg będzie także generował spory bałagan, dlatego warto zastanowić się dwa razy, czy chcecie mierzyć się ze sprzątaniem szkła z wnętrza. Dodatkowo narażacie się na koszty, które w zależności od rodzaju samochodu będą rosły. Z tego też względu, jeśli nie wiecie, co zrobić, gdy macie zatrzaśnięte kluczyki w samochodzie, to skontaktujcie się ze specjalistami.


PRODUCENCI ZAMKÓW

PRODUCENCI DRZWI