Skip to content

Jak otworzyć zatrzaśnięte drzwi?

Zamknięte, zatrzaśnięte drzwi

Drzwi to kluczowa opoka naszego bezpieczeństwa domowego, dlatego tak ważna jest dla nas ich wysoka jakość i solidność. Z tego też względu dbamy o to, aby zarówno ich model był odpowiedni, jak i mechanizm zamykający, w który są wyposażone. Zdarza się jednak, że dochodzi do wypadku, w którym dochodzi do ich zatrzaśnięcia. Jak otworzyć zatrzaśnięte drzwi?

Jak otworzyć zatrzaśnięte drzwi – Najlepsze sposoby

Choć powodów zatrzaśnięcia się drzwi jest naprawdę wiele, to sposoby na ich otwarcie nie są najczęściej od nich zależne. Poznajcie najlepsze metody na otwarcie zatrzaśniętych systemów drzwiowych.

Wykorzystanie wytrychu

Jednym z najlepszych wyborów w tej sytuacji jest skorzystanie z wytrycha. Mowa o specjalnym narzędziu, które umieszcza się w zamku, aby go odblokować. Warto mieć jednak na uwadze, że brak wprawy w jego wykorzystywaniu może doprowadzić do uszkodzenia mechanizmu zamykającego.

Na początku powinniście umieścić go w dolnej części zamka i delikatnie obróćcie go w stronę, w którą obracacie klucz, by otworzyć drzwi. Następnie, utrzymujcie konkretną ilość siły i odczekajcie, aż zamek kliknie, oznajmiając przestawienie się kołków mechanizmu. Działajcie wytrychem do momentu, w którym drzwi nie zaskoczą i się otworzą.

Użycie karty kredytowej

Innym trafnym wyborem w tej sytuacji będzie wykorzystanie karty kredytowej do otwarcia zatrzaśniętych drzwi. Ta opcja jest przydatna wyłącznie wtedy, gdy doszło do zatrzaśnięcia, a nie zamknięcia na klucz. Aby wszystko się udało, wystarczy włożyć ją między futrynę a drzwi i spróbować pchnąć rygiel, tak żeby udało się odblokować zamek. Przy nowoczesnych zamkach ten sposób może zawodzić.

Odblokowanie drzwi drutem

Kolejną metodą, jaką możecie wziąć pod uwagę, jest oczywiście odblokowanie drzwi drutem. Jeśli będzie on cechował się odpowiednią długością i wytrzymałością, to na pewno poradzi sobie z tym zadaniem. Ta metoda działa w ten sam sposób, co karta kredytowa, dlatego też po raz kolejny użycie go nie pomoże, jeśli drzwi będą zamknięte na klucz.

Wykorzystanie specjalistycznych narzędzi

Ostatnią propozycją, którą warto w tym przypadku przemyśleć, jest wykorzystanie specjalistycznych narzędzi. Zastanawiając się, jak otworzyć zatrzaśnięte drzwi, możecie wykorzystać specjalistyczne zestawy otwierające. Wybranie ich jednak wymaga odpowiedniej precyzji i doświadczenia, więc jeśli nie czujecie się w tym pewnie, to lepiej zdecydujcie się na pomoc fachowca. W innym przypadku może dojść do uszkodzenia mechanizmu zamykającego.

Jak otworzyć zatrzaśnięte drzwi bez uszkodzenia zamka?

Jeśli zastanawiacie się, jak otworzyć zatrzaśnięte drzwi bez uszkodzenia zamka, to odpowiedź jest bardzo prosta. Z pomocą specjalistów do żadnych uszkodzeń z pewnością nie dojdzie. Jeśli znajdziecie się w kryzysowej sytuacji zatrzaśnięcia drzwi, to koniecznie skorzystajcie z usługi, jaką jest awaryjne otwieranie drzwi na terenie Wrocławia. Dzięki niej szybko dostaniecie się do domu, a wasz system drzwiowy nie ulegnie uszkodzeniu.

Działając na własną rękę, musicie liczyć się z tym, że istnieje szansa na zepsucie zamka lub całych drzwi. Z tego też względu pomoc fachowców może być w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem.


PRODUCENCI ZAMKÓW

PRODUCENCI DRZWI