Skip to content

Jak otworzyć drzwi bez klucza?

Osoba chwyta za klamkę od drzwi, chcąc je otworzyć.

Każdemu z nas może się zdarzyć zapomnieć lub zgubić klucze. Poznajcie sposoby, które pomogą w otwarciu drzwi bez klucza oraz porady, z których warto skorzystać w takiej sytuacji.

Sposoby na otwieranie drzwi bez klucza

Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w zapasowy zestaw kluczy, który będzie zawsze znajdował się w okolicach drzwi wejściowych. Dzięki temu nawet w kryzysowej sytuacji dostaniecie się do domu. Istnieje jednak ryzyko, że znajdzie je również potencjalny włamywacz.

Przychodzimy więc z innym rozwiązaniem, jakim jest lockpicking. To nic innego, jak metoda otwierania zamka bez klucza. Polega ona na manipulowaniu wewnętrznymi mechanizmami zamka za pomocą specjalistycznych narzędzi, takich jak wytrychy i haki. Może to jednak być trudne, szczególnie gdy nigdy nie mieliście do czynienia z taką opcją.

Musicie mieć też na uwadze, że w przypadku lockpickingu brak umiejętności może spowodować uszkodzenie systemu drzwiowego, przez który próbujecie się przedostać.

Czasami najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług profesjonalistów. Przychodzimy więc z usługą awaryjnego otwierania drzwi. Otwieranie drzwi bez klucza przez naszych specjalistów pozwala na nieinwazyjne sforsowanie zamka. Oznacza to, że podczas dokonywania usługi mechanizm otwierający drzwi nie zostanie uszkodzony, chyba że wcześniej doznał już jakiegoś uszkodzenia.

Jak otworzyć drzwi pokojowe bez klucza?

Niekiedy zdarza się, że chcecie zachować jedno z pomieszczeń w domu, jako prywatne. Co, jeśli jednak zapodziejecie do niego klucz? W tym przypadku macie dwie możliwości. Jedną z nich jest wykorzystanie wiertarki. Wiele modeli ma wiertło dedykowane do właśnie tego zadania. Nie zawsze jednak mamy pod ręką takie urządzenie.

Innym wyjściem z sytuacji będzie skorzystanie z kluczy. Mając podstawowy zestaw narzędzi w domu, możecie wykorzystać klucze główne, które pomogą w rozwiązaniu tego problemu. W przypadku obydwu propozycji musicie wykazywać się sporą ostrożnością i jeszcze większą dozą cierpliwości.

Jak otworzyć drzwi z kluczem w środku?

W innym scenariuszu niż zgubienie klucza zdarza się, że ten łamie się podczas próby otwarcia drzwi. Czasami da się go jednak docisnąć i mimo wszystko otworzyć system drzwiowy.

Możecie również spróbować zastąpić ułamaną część agrafką lub śrubokrętem. W ten sposób często udaje się mimo wszystko otworzyć zamek.

Niezależnie od tego, czy uda wam się dostać do środka, to i tak będziecie zmuszeni wezwać specjalistów. Zajmą się oni zarówno otwarciem drzwi bez klucza, jak i naprawą lub wymianą mechanizmu otwierającego. Z tego też względu, jeśli nie uda wam się dostać do środka, to nie panikujcie, tylko wezwijcie fachowców.


PRODUCENCI ZAMKÓW

PRODUCENCI DRZWI