Skip to content

Czy zostawiać klucz w zamku na noc?

Czy powinno się zostawiać klucz w zamku na noc?

Jak można się domyślać, temat pozostawiania klucza w zamku na noc jest przedmiotem rozmaitych opinii i podejść. Okazuje się, że pozostawianie klucza w zamku na noc nie jest najlepszym pomysłem, chyba że klucz nie jest włożony do końca. 

Czy powinno się zostawiać klucz w zamku na noc?

Wiele osób decyduje się na wkładanie klucza w zamek na noc, aby zabezpieczyć się przed włamywaczami. Ma to pomóc w utrudnieniu dostania się do wnętrza przez przechytrzenie zamka, gdyż klucz znajduje się już wewnątrz. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie. Dlaczego?

Okazuje się bowiem, że takie działanie może ułatwić włamywaczom dostanie się do środka. Są oni w stanie manipulować zamkiem przy pomocy drutu lub innego przyrządu. Jeśli klucz znajdzie się w zamku, to tylko ułatwi im przekręcenie mechanizmu i dostanie się do środka. Jak zatem bezpiecznie zablokować drzwi, aby nikt nie dostał się do wnętrza?

Jak zablokować drzwi, żeby nikt nie wszedł do domu?

Okazuje się, że w bardzo łatwy sposób jesteście w stanie zająć się zablokowaniem drzwi w sposób uniemożliwiający wejście do domu. Wystarczy włożyć klucz do drzwi, jednak nie dociskać go do końca. W ten sposób zapewnicie sobie bezpieczeństwo w mieszkaniu. Niedociśnięty klucz nie pozwoli włamywaczom na manipulowanie mechanizmem zamykającym.

Innym pomysłem jest dodatkowy zamek, zakładany na system drzwiowy od wewnętrznej strony w celu wzmocnienia zabezpieczeń. W rezultacie, nawet jeśli dojdzie do sforsowania głównego zamka, to złodzieje mimo to nie dostaną się do środka.

FAQ: Czy zostawić klucz w zamku na noc?

Czy da się otworzyć drzwi, gdy klucz jest z drugiej strony?

Jeśli klucz znajduje się z drugiej strony drzwi, to może ułatwić włamywaczom otwarcie systemu drzwiowego i dostanie się do środka. W momencie, gdy go nie dociśniecie do końca, może natomiast utrudnić to zadanie. Jeśli chcecie więc mieć klucz w zamku nocą, to nie dociskajcie go do końca. Być może uda wam się wówczas zatrzymać złodziei.


PRODUCENCI ZAMKÓW

PRODUCENCI DRZWI